© 2022 Shangri-La Centrum jogi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ashtanga joga to dynamiczna forma praktyki, która bazuje na stałych sekwencjach zamkniętych w seriach. Wykonujemy zawsze te same asany, w tej samej kolejności i w tym samym czasie. Dzięki temu, Ashtanga, jest nazywana medytacją w ruchu. Zajęcia są przeznaczone dla osób, które praktykują od min. 6 miesięcy.

ZAJĘCIA

JOGI

Zależy nam, aby każdy znalazł u nas odpowiednie zajęcia jogi, dlatego nasza oferta jest rozbudowana. 


Jesteśmy jedyną szkołą jogi w Raciborzu, która w swoim grafiku posiada zajęcia prowadzone w kilku stylach jogi, na różnych poziomach zaawansowania. 

Chcesz zacząć przygodę z jogą? Praktykujesz już od lat?
 U nas znajdziesz to czego szukasz. :) 

Prowadzi

Jagoda Śmiałek

Poznaj mnie

Zajęcia jogi dla początkujących są przeznaczone dla osób, które nigdy nie praktykowały jogi lub stawiają pierwsze kroki na jogicznej ścieżce. Na zajęciach uczymy się pracy z ciałem i poznajemy podstawowe asany, by rozwijać dalszą praktykę .

 

Prowadzi

Asia Dwornik

Poznaj mnie

Zajęcia jogi ogólnej są przeznaczone dla osób, które już praktykują jogę. Poziom dostosowany jest do możliwości i ograniczeń grupy, a zajęcia prowadzone są wg metody Iyengara. 

Prowadzi

Beata Kuriańska

Poznaj mnie

Zajęcia jogi dla kręgosłupa skupiają się na poprawieniu mobilności kręgosłupa oraz redukcji ewentualnych bóli kręgosłupa. Praktyka jest łagodna oraz uwzględnia stan zdrowia uczestników. 

Prowadzi

Aleksandra Stysiał

Poznaj mnie

Z wiekiem nasze ciało się zmienia- stawy sztywnieją, mięśnie stają napięte i przykurczone, co sprawia, że zakresy ruchu się zmniejszają i towarzyszą nam stany bólowe. Z tego powodu osoby starsze niejednokrotnie czują się gorzej i unikają aktywności ruchowej.
Niepotrzebnie! Właściwie dobrana forma ruchu sprawia, że osoby starsze mogą poczuć się lepiej w swoim ciele, a także cofnąć niektóre procesy degradacji w organizmie!
Praktyka jogi jest doskonałym rozwiązaniem, by zachować zdrowe ciało i aktywny, bystry umysł.
Prowadzi

Aleksandra Stysiał

Poznaj mnie

Prowadzi

Beata Kuriańska

Poznaj mnie

Vinyasa Joga to dynamiczna i bardzo płynna forma jogi, która kładzie nacisk na synchronizacje ruchu z oddechem - oddech prowadzi nas przez asany. Przeznaczona jest dla osób, które praktykują jogę od min. 6 miesięcy i znają podstawowe asany.  

Prowadzi

Asia Dwornik

Poznaj mnie

Zajęcia jogi dla średniozaawansowanych są przeznaczone dla osób, które praktykują min. 6 miesięcy, znają podstawowe asany oraz praktykują pozycje odwrócone. Grupa średniozaawansowana prowadzona jest wg metody Iyengara. 

Prowadzi

Marta Saczka

Poznaj mnie

Zajęcia Yin Jogi przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą się wyciszyć i rozluźnić ciało. Jest to łagodna praktyka jogi, podczas której pozostajemy w pozycjach dłuższy czas. Dzięki temu pracujemy z powięzią.

Prowadzi

Marta Saczka

Poznaj mnie

Praktyka jogi w tym okresie może mieć znaczący wpływ na prawidłowy rozwój dziecka- nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym. Joga wycisza, uczy koncentracji i cierpliwości. Pozwala dziecku spojrzeć w głąb siebie, by mogło się lepiej zrozumieć, poznać swoje słabe i mocne strony. Praktyka jogi to wyzwanie. Każdy sukces na macie buduje pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Na poziomie fizycznym, poprzez prace w asanach, dzieci nabierają elastyczności, zwinności i poprawiają swoją koordynację ruchową. Wzmacniają ciało i lepiej je poznają.

Zajęcia Mysore opierają się na praktyce własnej, czyli samodzielnym wykonywaniu sekwencji z serii Ashtangi pod okiem nauczyciela, który koryguje lub pomaga, kiedy zajdzie taka potrzeba. Każdy ćwiczy we własnym tempie, samodzielnie pogłębiając swoją praktykę.

Prowadzi

Aleksandra Stysiał

Poznaj mnie